17.02.2022 Neljapäev

Ministeerium ei toeta füüsilise isiku maksuvaba tulu suurendamist

Rahandusministeerium ei toeta neljapäeval valitsuse istungil füüsilise isiku maksuvaba tulu suurendamist.

Rahandusministeerium ei toeta eelnõu.
Rahandusministeerium ei toeta eelnõu. Foto: pixabay

Eelnõu on algatanud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon ja riigikogu liige Raimond Kaljulaid eesmärgiga suurendada füüsilise isiku maksuvaba tulu. Eelnõu kohaselt soovitakse alates 2022. aasta 1. juulist suurendada residendist füüsilise isiku maksuvaba tulu määra kehtivalt 500 eurolt kuu kohta 654 euroni kuu kohta ehk 2022. aastal kehtiva kuupalga alammäärani.

Rahandusministeerium ei toeta eelnõu. Eelnõu kohaselt soovitakse suurendada maksuvaba tulu määra, kuid muutmata kujul säiliks olukord, kus sissetuleku suurenedes maksuvaba tulu kasutamise õigus väheneb. Ka ei ilmne eelnõu seletuskirjast tulumaksu vähemlaekumise katteallikad.

Lisaks märgib ministeerium, et alates 2023. aastast vabastatakse vanaduspensioniikka jõudnud inimeste tulu püsivalt tulumaksust keskmise vanaduspensioni ulatuses. Oluline oli selle muudatuse juures just põhimõte, et maksuvaba tulu ei kahaneks sissetuleku kasvades. Tegu oli esimese etapiga tulumaksusüsteemi korrastamisel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!