19.12.2022 Esmaspäev

Millal lugesid viimati ettevõtte põhikirja?

OÜ Jamekani juhatuse liige Kaija Salu toob osaühingu näitel (koos võimalike kannetega) välja neli punkti, millele võiks ettevõtte põhikirja lugedes tähelepanu pöörata.

Kuna majandusaasta aruande esitamiseks on aega 6 kuud pärast majandusaasta lõppu, siis on oluline teada majandusaasta perioodi, et kogemata aruanne liiga hilja (või siis vara) esitatud ei saa.
Kuna majandusaasta aruande esitamiseks on aega 6 kuud pärast majandusaasta lõppu, siis on oluline teada majandusaasta perioodi, et kogemata aruanne liiga hilja (või siis vara) esitatud ei saa. Foto: pixabay

1.Majandusaasta periood

Kuigi enamasti ühtib ettevõtte majandusaasta kalendaarse aastaga (01.01-31.12), on päris palju firmasid, kelle majandusaasta erinev kalendaarsest aastast (nt 01.07-30.06). Põhjusi on erinevaid, üks levinumaid on ettevõtte tegevuse sesoonsus. Kuna majandusaasta aruande esitamiseks on aega 6 kuud pärast majandusaasta lõppu, on oluline teada majandusaasta perioodi, et kogemata aruanne liiga hilja (või siis vara) esitatud ei saa.

2. Osakapitali suurus

Osakapitali miinimumnõue on 2500 eurot, kuid juba aastaid on...


Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!