26.02.2020 Kolmapäev

Maksusüsteem lähiaastail rahandusministri väitel ei muutu

Lähiaastal süsteemi ei muudeta.
Lähiaastal süsteemi ei muudeta. Foto: Pexels

Rahandusminister Martin Helme ei näe enda sõnul varianti, et valitsus praegu kehtivat maksusüsteemi lähiaastatel põhimõtteliselt muutma hakkaks. Riigikogu liige Aivar Sõerd küsis tänases infotunnis Helmelt, milliseid muudatusi on valitsusel kavas teha maksupoliitikas, et rohkem inimesi saaks kasutada maksuvaba tulu.

 Sõerd ütles, et selline maksusüsteem, mis paar aastat tagasi sisse viidi, ei sobi enam olukorras, kus palgad ja sissetulekud kiiresti kasvavad. Tema sõnul tähendab kehtiv maksusüsteem, et järjest rohkem inimesi jõuab oma tuludega sinnamaale, et nad ei saa kasutada maksuvaba tulu.

Helme sõnul räägib sissetulekute kiire kasv sellest, et loodud maksusüsteem annab soodustust väikesepalgalistele inimestele.

Maksusoodustust sellisel kujul nad tõepoolest enam ei saa, aga kui me küsime, kas nende elu on paremaks läinud, siis vastus on: on küll läinud paremaks," ütles Helme.

Helme ei näe enda sõnul varianti, et valitsus praegu kehtivat maksusüsteemi põhimõtteliselt lähiaastatel muutma hakkaks. Ta lisas, et kui valitsuskoalitsioon kokku pandi, siis lepiti kokku ka maksurahus ning et suuri maksureforme selle valitsuse ajal ette ei võeta.

Helme märkis, et tervitab maksudebatti, mis tegeleb sisuliste argumentidega ja vastuste otsimisega, kuid pidas seda järgmiste riigikogu valmiste teemaks.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes