Neljapäev, 23 November 2017 13:57

Maksuameti arvates ei peaks vastutustundetud ettevõtted riigihangetel osalema

Maksu- ja tolliameti (MTA) maksuauditi üksuse juhi Oscar Õuna sõnul peaks riik piirama kohustusi mittetäitvate ettevõtete osalemist riigihangetel.

"Ettevõtted, kes ei täida oma kohustusi riigi ees, ei peaks saama osaleda riigihangetel. Samuti rakendame nende suhtes muid meetmeid nagu solidaarsusvastutust, alltöövõtu ahelate piiramist, ehitustel töötajate elektroonilist registreerimist ja elektroonilist tööajaarvestuse pidamist," ütles Õun Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liidu sügiskonverentsil.

Tema sõnul teevad ehitussektoris käibest neljandiku ettevõtted, kus töötasud jäävad alla 70 protsendi sektori keskmisest ning just need firmad satuvad maksuameti erilise tähelepanu alla. Õun lisas, et Eesti maksuauk oli 2016. aastal 110 miljonit eurot.

Maksuauditi üksuse juht tunnustas Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liitu, mis võtab oma liikmeks üksnes ettevõtteid, mis maksavad töötajatele vähemalt 70 protsenti keskmisest palgast. Tema sõnul moodustavad liidu liikmed umbes 5 protsenti sektori elektriehitustööde valdkonnas tegutsevatest ettevõtetest, kuid neilt laekub ligi 60 protsenti sektori maksutuludest.

Toetajad

IKS logo 1
Jaga:

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes