Otsuse tingis Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti välja kuulutatud riigihanke vaidlustamine, mille menetluse kestus ja tulemus on praegu ebaselged. Vaidlustuskomisjonis menetletava kaebuse lahendamisest on mõjutatud kogu hankeprotsess, sealhulgas lepingu sõlmimine ja teenuse käivitamine. Kuigi uus hankedokumentatsioon sisaldab varasemast rohkem tehnilist infot ja teenuse kirjeldusi, käib vaidlus selle üle, kas see info on hankes osalejatele piisav.
Linnavalitsus lõpetab vaidlustatud hankemenetluse
Linnavalitsus otsustas lõpetada vaidlustatud hankemenetluse ning alustada otselepingu läbirääkimisi Tallinna Linnatranspordiga teenuse ülevõtmiseks.
„Tallinna keskkonna- ja kommunaalametil on olnud valmisolek teenuse toimepidevuse tagamiseks ka vaidlustuse korral. Tänavavalgustuse katkemise riski ei ole tekkinud, kuid me ei soovi, et pealinlaste suvi mööduks ühe hanke pärast muretsedes ka siis, kui selleks põhjust pole. Vaidlemise asemel on linnal targem keskenduda suvistele teetöödele,” lausus Tallinna keskkonna ja kommunaalvaldkonna eest vastutav abilinnapea Pärtel-Peeter Pere.
„Ma ei pea loomulikult munitsipaliseerimist parimaks lahenduseks ja näeksin parema meelega, et seda teenust osutaks linnale eraettevõte. Aga hankemenetluse venimise tõttu tekkinud keerulises olukorras olen tänulik Tallinna Linnatranspordile valmisoleku eest võtta teenus üle. 1. augustini, mil senine leping lõpeb, on jäänud küll vähe aega, kuid loodetavasti suudab Tallinna Linnatransport ootamatult tekkinud ülesandega hakkama saada. Neil on olemas vajalik pädevus ja taristu, sealhulgas ööpäevaringne elektrivõrkude hoolduse ja juhtimise võimekus ning tänapäevane juhtimiskeskus, mida saab rakendada ka linnavalgustuse korraldamiseks,” ütles transpordi eest vastutav Tallinna abilinnapea Kristjan Järvan.
Teenuse täpne algus sõltub Tallinna Linnatranspordi tehnilisest valmisolekust. Eesmärk on tagada linnavalgustuse jätkusuutlik ja tõrgeteta toimimine sõltumata hankevaidluse arengutest.