12.01.2015 Esmaspäev

Lauri: astmeline tulumaks viiks Eestist rohkem inimesi Soome tööle

Rahandusminister Maris Lauri vastas esmaspäeval riigikogus maksureformi puudutaval arupärimisel küsimustele ja ütles, et madalate palkade juures astmelise tulumaksu kehtestamine suurendaks Soome tööle suundujate arvu.
Maris Lauri, rahandusminister
Maris Lauri, rahandusminister Foto: PM

"Teie erakond on astmelise tulumaksu kohta öelnud, et astmeline tulumaks esindab tüüpilist sotsialistlik-kommunistlikku mõtteviisi, mille tulemuseks on ühiskond, kus kõigil on enam-vähem vilets elada. Ometigi lähevad Eestist inimesed just nendesse riikidesse paraku, kus on astmeline tulumaks, näiteks Soome, Rootsi, Saksamaa. Kas te julgete nimetada siin saalis, et needsamad, näiteks eespool nimetatud riigid, Soome, Rootsi, Saksamaa, on ühiskonnad, kus kõigil on enam-vähem vilets elada?" küsis riigikogu liige Priit Toobal rahandusministrilt.

"Ma arvan, et Eesti inimesed lähevad Soome tööle mitte sellepärast, et Soomes on astmeline tulumaks, vaid sellepärast, et Soomes on tööd saada. Majanduskriisi ajal oli Eestis tööd väga keeruline saada. See oli üks põhjus," ütles rahandusminsiter Maris Lauri riigkogu istungil.

"Teine põhjus on see, et Soome palgatasemed on kõrged. Kui meie kehtestame oma madalate palkade juures astmelise tulumaksu, siis mina ennustan, et meie inimesed lahkuvad veelgi rohkem Soome tööle. Eriti need inimesed, kes teenivad hästi meie oludes, ehk näiteks IT-sektori töötajad, arstid, tublid kõrgelt kvalifitseeritud töölised, see ei ole hea lahendus," lisas ta.

qbill rup 255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes