16.10.2014 Neljapäev

Kuidas saab oma internetiostud ise deklareerida?

Kuidas saab oma internetiostud ise deklareerida?
Kuidas saab oma internetiostud ise deklareerida? Reuters

Kui olete tellinud e-poest kauba või on eraisik saatnud Teile kullerfirma või Eesti Posti vahendusel väljastpoolt Euroopa Liitu saadetise, on kõige lihtsam kasutada deklareerimiseks lihtsustatud keskkonda.

Selleks toimige nii:

  1. Veenduge enne deklareerima asumist, et Teile saadetud kaup on leitav selles nimekirjas. (NB! lihtsustatud korras deklareerimisel on kaupade valik piiratud).
  2. Hoidke käepärast kullerfirma või Eesti Posti saadetud teatis, samuti arve, maksekorraldus, tellimus või muu kauba väärtust tõendav dokument.
  3. Leidke MTA kodulehelt maksude tasumise kontonumber ja oma personaalne viitenumber.
  4. Sisenege e-maksuametisse/e-tolli, leidke "Saadetise deklaratsioon" esilehelt kiirviidete alt või valige e-tolliteenuste alt ning asuge deklaratsiooni täitma.
  5. Esitage deklaratsioon ja tasuge maksusumma internetipanga vahendusel. Viitenumbrina märkige personaalne viitenumber.

Kui maksud on tasutud, oodake e-postile või telefonile sõnumit kauba vabastamise kohta. Kui saate sõnumi kauba vabastamise kohta, võtke ühendust kauba teatise saatnud kullerfirma või Eesti Postiga, et täpsustada kauba kättesaamise võimalusi.

Vaata lisaks deklareerimise lühijuhendit.

Kui reisija toimetab endaga koos liikuvas pagasis kaupa, on võimalus deklareerida tollile:

Kui eraisikule on saadetud ühendusevälisest riigist kaupa, on võimalus deklareerida lisaks lihtsustatud korrale:

  • esitades digitaalselt allkirjastatud reisija deklaratsiooni vormi e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.;
  • suuliselt või omakäeliselt allkirjastatud reisija deklaratsiooni vormil kauba asukohajärgses tolliasutuses;
  • elektrooniliselt R-profiilis;
  • tolliagentuuri vahendusel.

Deklareerimisel tuleb esitada või lisada deklaratsioonile kauba omandamist tõendavad dokumendid, mis kirjeldavad kaupa, sisaldavad andmeid kauba koguse ja maksumuse kohta. Suuliselt või omakäeliselt allkirjastatud reisija deklaratsiooni vormi esitamisel kauba asukohajärgsele tolliasutusele tuleb lisaks kauba omandamist tõendavatele dokumentidele esitada ka isikut tõendav dokument.

Reisija deklaratsiooni esitamisel digitaalselt saab vajadusel lisainformatsiooni e-posti aadressilt See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonilt (+372) 880 0814.

Toetajad

Suno 365 logo 10 Uku tarkvara

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes