03.03.2020 Teisipäev

Kuidas läks veebruaris omavalitsustes tulumaksuga?

Maksu- ja tolliamet (MTA) eraldas veebruaris kohalikele omavalitsustele kokku 102 miljonit eurot üksikisiku tulumaksu, mida on 9,1 protsenti enam kui mullu samal ajal. Selle aasta kahe kuuga on MTA eraldanud kohalikele omavalitsustele üksikisiku tulumaksu 8,3 protsenti enam kui mullu samal ajal ehk kokku 215,5 miljonit eurot, selgub MTA andmetest.

Enim eraldas amet tulumaksu Tallinna linnale.
Enim eraldas amet tulumaksu Tallinna linnale. Foto: Pixabay

Veebruaris eraldas amet enim tulumaksu Tallinna linnale, kus maksutulu kasvas aastaga 0,8 protsenti 40 miljoni euroni. Kahe kuuga on Tallinna linnale eraldatud 83 miljonit eurot tulumaksu ehk ligi 9,3 protsenti enam kui aasta varem.

Tartu linna tulumaksulaekumine oli veebruarikuus 7,3 miljonit eurot, mida on 10,7 protsenti mullusest enam. Aasta algusest on MTA Tartu linnale eraldanud 15,6 miljonit eurot, mida on 8,4 protsenti enam kui möödunud aastal.

Pärnu tulumaksulaekumine kasvas veebruaris aastaga 14,4 protsenti 3,3 miljoni euroni. Kah kuu laekumine kasvas aastavõrdluses 9,1 protsenti 6,9 miljoni euroni.

Narva linnale eraldas MTA veebruaris 2,5 miljonit eurot, mida on 0,9 protsenti vähem kui aasta varem. Kahe kuu jooksul on linna tulumaksulaekumine kasvanud 3,5 protsenti 5,4 miljoni euroni.

Kohalike omavalitsuste eelarvesse laekub käesoleval aastal 11,93 protsenti ehk üle poole sissekirjutusega inimeste tulumaksust.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!