04.07.2019 Neljapäev

Kuidas õigesti kajastada kapitalirendi tehingut rahavoogude aruandes

Kapitalirendiga soetati väikevahend. Kogu summa koos käibemaksuga läks maksegraafikusse. Antud aastal saadi kolm ostuarvet, millest tasuti kaks. Kuidas antud tehing kajastada rahavoogude aruandes?
Ja veel täiendav küsimus: hetkel on rahavoogude vahe – kapitalirendi jääk aasta lõpuga. Kui kajastada kahe ostuarve tasumine ilma käibemaksuta real „kapitalirendi põhiosa tagasimaksed” , siis kuhu läheb ülejäänud summa? Kas kui mitterahaline tehing ja äritegevuse „muude korrigeerimiste” alla?
Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor
Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor

Vastab Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor

Makstud kapitalirendimaksed (kaks arvet kolmest ) tuleb kajastada rahavoogude aruande finantseerimistegevuse rühmas kirjel „Makstud kapitalirendimaksed”.  

Arvetel oleva käibemaksu kajastamine rahavoogude aruandes sõltub sellest, kas saate käibemaksu tagasi või ei. Kui käibemaks tagastatakse, tuleb kapitalirendimaksed rahavoogude aruandes näidata ilma käibemaksuta.

Lisaks juhin tähelepanu sellele, et...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!