23.07.2020 Neljapäev

Kust tuleb ja kuhu läheb ettevõtte raha

Enamik Eesti ettevõtteid ja muid raamatupidamiskohustuslasi koostab rahavoogude aruande kaudmeetodil ning otsemeetodit kasutatakse harvem.

Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor
Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor Foto: erakogu

Rahavoogude aruanne on üks raamatupidamise aastaaruande neljast põhiaruandest. See on kohustuslik kõigile ettevõtetele, välja arvatud mikroettevõtted ja väikeettevõtted, kes koostavad lühendatud raamatupidamise aastaaruande, milles rahavoogude aruannet ei nõuta.

Rahavoogude aruannet kasutatakse ettevõtete finantstegevuse hindamisel laialdaselt. Samuti on see üks olulisemaid algallikaid, millele tuginedes prognoositakse ettevõtte raha genereerimise võimet tulevikus ning hinnatakse ettevõtte väärtust. Seetõttu on väga tähtis, et rahavoogude aruanne on koostatud korrektselt ning kõiki kasutatava raamatupidamistava nõudeid silmas pidades.

Selles artiklis käsitleme rahavoogude aruande koostamist Eesti finantsaruandluse standardi kohaselt. Artiklis esitatu tugineb peamiselt raamatupidamise seadusele ja...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

TRK 2021 300x255 ee new2

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes