29.10.2020 Neljapäev

Koda on vastu lootusetute võlgade käibemaksukohustuse vähendamise edasilükkamisele

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda esitas Rahandusministeeriumile seisukohad kahe käibemaksuseaduse ja tolliseaduse muudatusettepaneku kohta, millest ühega soovitakse lükata edasi kaua oodatud lootusetute võlgade käibemaksukohustuse vähendamine.

Rahandusministeerium soovib muudatust lükata edasi 2022. aasta 1. jaanuarisse põhjusel, et muudatuse tulemusena väheneks käibemaksulaekumine hinnanguliselt 15 miljonit eurot.
Rahandusministeerium soovib muudatust lükata edasi 2022. aasta 1. jaanuarisse põhjusel, et muudatuse tulemusena väheneks käibemaksulaekumine hinnanguliselt 15 miljonit eurot. Foto: pixabay

Seniste plaanide kohaselt pidi järgmise aasta 1. juulis rakenduma käibemaksuseaduse muudatus, mis lubaks maksukohuslasel teatud tingimustel vähendada maksukohustust võõrandatud kauba või osutatud teenuse müügihinnalt, kui ostja ei ole täitnud oma kohustusi. Mis tähendab seda, et ettevõtja ei peaks tulevikus tasuma käibemaksu tootelt või teenuselt täismahus juhul, kui toote või teenuse ostja ei ole osaliselt või täielikult tasunud toote või teenuse eest.

Rahandusministeerium soovib muudatust lükata edasi 2022. aasta 1. jaanuarisse põhjusel, et muudatuse tulemusena väheneks käibemaksulaekumine hinnanguliselt 15 miljonit eurot. Kaubanduskoda leiab, et muudatuse edasi lükkamine ei ole ainult sellisel põhjusel põhjendatud ning aastaid oodatud muudatus peaks toimuma senise ajakava alusel, sest muudatus tagab tänasest õiglasema käibemaksustamise olukorra.

Koja arvamusega saab tutvuda siin.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes