gif Company 930x140 ee

 

17.11.2016 Neljapäev

Kevadest võib käibemaksukohustuslaseks registreerida elektroonselt

Järgmise aasta kevadest alates saavad ettevõtted end käibemaksukohustuslaseks registreerida maksu- ja tolliameti (MTA) elektroonilises keskkonnas.

"E-keskkonnas on võimalik avaldada soovi, kui on tekkinud vajadus, et olge hea, andke mulle käibemaksukohustuslase number. Kui me ettevõtja osas riske ei näe, siis anname," ütles MTA maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi PricewaterhouseCoopersi maksukonverentsil.

Tema sõnul on protsess üldiselt automaatne. "Kui on aga kahtlus, et minevik pole nii plekitu, siis küsime paar lisaküsimust," märkis ta. Juhul, kui MTA peab inimese tausta väga riskantseks, tuleb kokku saada ka maksuametnikuga.

MTA teatel muudab uus e-teenus käibemaksukohustuslaseks registreerimise usaldusväärse maksumaksja jaoks senisest lihtsamaks ja menetluse kiiremaks, sest registreerimise aluseks olev automaatne riskide hindamine on tehtud juba enne avalduse esitamist.

"See tähendab, et korras maksuajalooga ettevõtjale kuvatakse käibemaksukohustuslase number ekraanile kohe pärast soovitava registreerimiskuupäeva märkimist ja avalduse esitamist," on varem öelnud MTA maksukorralduse talituse juhataja Monika Jõesaar.

"Vajame küll infot ettevõtjatelt, kes esmakordselt ettevõtlusega alustavad, aga selle edastamine käib samuti mugavalt elektroonses keskkonnas," lisas Jõesaar. Suhtlus alustavate ettevõtjatega on oluline ka selleks, et uued maksumaksjad saaksid juba registreerimisel vajaliku info maksude deklareerimiseks ja tasumiseks.

Toetajad

Suno 365 logo 10  StandardBooks200px

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes