10.11.2020 Teisipäev

Keskkonnatasudest

Keskkonnatasu on keskkonna kasutusõiguse hind. Keskkonnatasu peavad maksma isikud, kes on saanud keskkonnaloaga või seadusega sätestatud muul alusel õiguse eemaldada looduslikust seisundist loodusvara, väljutada keskkonda saasteaineid või kõrvaldada jäätmeid või on teinud seda vastavat õigust omamata.

Keskkonnatasu peavad maksma isikud, kes on saanud keskkonnaloaga või seadusega sätestatud muul alusel õiguse eemaldada looduslikust seisundist loodusvara, väljutada keskkonda saasteaineid või kõrvaldada jäätmeid või on teinud seda vastavat õigust omamata.
Keskkonnatasu peavad maksma isikud, kes on saanud keskkonnaloaga või seadusega sätestatud muul alusel õiguse eemaldada looduslikust seisundist loodusvara, väljutada keskkonda saasteaineid või kõrvaldada jäätmeid või on teinud seda vastavat õigust omamata. Foto: pixabay

Keskkonnatasudest saadav raha jaotatakse riigieelarve ja keskkonnakasutuse asukoha kohalike omavalitsuste eelarvete vahel.

Keskkonnatasude haldamine toimub Keskkonnaameti ning Maksu- ja Tolliameti koostöökokkuleppe alusel. Täpsemat infot keskkonnatasude ja nende arvestamise kohta leiab keskkonnaameti veebilehelt.

Keskkonnatasude deklareerimine ja tasumine

Keskkonnatasu deklareeritakse ja tasutakse aruandekvartalile järgneva kuu 17. kuupäevaks (17. aprill, 17. juuli, 17. oktoober ning 17. jaanuar). Kui 17. kuupäev langeb puhkepäevale, siis on deklareerimise ja tasumise tähtpäevaks sellele järgnev esimene tööpäev.

Keskkonnatasude deklaratsioonid esitatakse Keskkonnaametile. Deklareerimisest lugege rohkem Keskkonnaameti veebilehelt.

Keskkonnatasu tasutakse Maksu- ja Tolliameti arvelduskontole kas pangaülekandega, märkides maksekorraldusele personaalse viitenumbri või iseteeninduskeskkonnas e-MTA pangalingiga ja/või krediitkaardiga.

Keskkonnaameti ning Maksu- ja Tolliameti ülesanded keskkonnatasude haldamisel

Keskkonnaameti ülesanded

  • Lubade väljastamine ja sellega seotud menetlemise protsessid.
  • Keskkonnatasude deklareerimise tagamine.
  • Keskkonnatasude deklareerijate nõustamine, sh kohustuste tekkimise ja soodustuste osas.
  • Keskkonnatasude deklaratsioonide haldamine ja esitamata deklaratsioonide sissenõudmine.
  • Keskkonnatasude arvestamise kontrollimine (sh revisjonide läbiviimine ja maksuotsuste koostamine) ja tagastusnõuete kontrollimine.

Maksu- ja Tolliameti ülesanded

  • Keskkonnatasude deklareerimise ja/või kontrolli tulemusel määratud summade arvestamine.
  • Klientide nõustamine keskkonnatasude arvestamise ja võlgade kujunemise küsimustes.
  • Tasumata keskkonnatasude sissenõudmine ning intresside arvestamine.
  • Tasutud summade eraldamine kohalikele omavalitsustele.
  • Tasutud summade tagastamine pärast Keskkonnaameti poolt tagastusnõuete kontrollimist.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference