11.10.2023 Kolmapäev

Kallas: alla 8000 euro teenivad inimesed võidavad tulumaksureformist

Peaminister Kaja Kallase sõnul jääb tulumaksuvaba miinimumi tõstmise ja maksuküüru ära kaotamise tulemusena rohkem raha kätte kõigile töötajatele, kes teenivad alla 8000 euro kuus.

Kaja Kallas, peaminister
Kaja Kallas, peaminister Foto: riigikogu

"Lihtsalt näidetena: päästja, kes saab täna miinimumpalgana 1620 eurot kuus, siis tema saab uue süsteemiga 636 eurot aastas rohkem kätte. Või siis õpetaja, kes teenib 1749 eurot kuus, saab 831 eurot rohkem kätte. Või keskmist palka saav õpetaja 2048 eurot kuus, saab uue süsteemiga 1283 eurot aastas kätte," selgitas peaminister riigikogu infotunnis.

Kallas tõi esile, et ka Soome langetab tööjõumakse just sellel põhjusel, et suured tööjõumaksud survestavad ettevõtjaid ning valitsuse soov on kaasa aidata majanduse konkurentsivõimele. "Tegelikult ühtpidi inimestele jääks rohkem raha kätte ja teiselt poolt see, et tööandjatel ei oleks nii suurt palgasurvet ja seeläbi oleks võimalik tegelikult oma ettevõtet edasi arendada," lausus peaminister.

Kallas tõdes, et 2024. aastal tõuseb käibemaks 2 protsendipunkti, kuid selle maksutõusu jõukohasusele viitab erakordselt kõrge tööhõive määr – registreeritud töötuid on oktoobri seisuga tema sõnul vaid 7,4 protsenti. "Kui majandus langeb, siis tegelikult ka tööpuudus kasvab, aga hetkel me selliseid märke veel ei näe. Aga loomulikult, me jälgime kõiki neid mõõdikuid väga selgelt, et olla siis valmis reageerima, kui tööpuuduse numbrid hakkavad oluliselt tõusma," kinnitas peaminister. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference