15.11.2013 Reede

Kahe nädalaga tasuti autode kontrollide käigus 64 000 eurot käibemaksu

Kahe nädala jooksul on Maksu- ja Tolliamet süvendatud kontrolli võtnud 109 maksupettuse kahtlusega autot, mille puhul Maanteeamet on peatanud registritoimingute tegemise. Käibemaksu on nende kontrollide raames laekunud ligi 64 000 eurot.

Kahe nädalaga tasuti autode kontrollide käigus 64 000 eurot käibemaksu
Kahe nädalaga tasuti autode kontrollide käigus 64 000 eurot käibemaksu Foto: PM

Kokku on koostöös AMTELi ekspertidega hinnatud 242 sõidukit ja hetkeseisuga on Maanteeamet Maksu- ja Tolliameti ettepanekul peatanud registritoimingud 36 sõiduki puhul. 13 juhul on kasutatud võimalust tagada käibemaksulaekumine ostja või müüja poolt summa ettemaksukontole kandmisega, ehk siis käibemaksusumma kanti juba riigile üle, teatas Maksu- ja Tolliamet.

Üks äriühing on kontrollide raames tuvastatud maksupettuse skeemide tõttu käibemaksukohustuslaste registrist kustutatud, nelja äriühingut ootab sama tagajärg juhul, kui nad ei suuda tõendada ettevõtlusega tegelemist või koguneb menetluse käigus piisavalt tõendeid nende osalemise kohta käibemaksupettuses.

Maksu- ja Tolliameti peadirektor Marek Helm nentis, et kontrollide käigus tuvastatud muster on üsna ühesugune – sõidukid soetatakse mittetegutsevate äriühingute kaudu, mille juhatuse liikmeteks on ametliku sissetulekuta isikud. "Müügitehingult jääb käibemaks riigile tasumata, ostja soetab sõiduki aga ettevõtte nimele ning küsib riigilt sisendkäibemaksu tagasi."

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes