05.10.2022 Kolmapäev

Europarlament tahab energiafirmade maksustamist ja gaasi hinnalage

Euroopa Parlament esitas täna oma nägemuse sellest, kuidas leevendada kiiresti tõusva energiahinna mõju Euroopa majapidamistele ja ettevõtetele, muu hulgas soovitakse energiaettevõtete tulu maksustamist ja torugaasi impordi hinnalage.

Parlamendi hinnangul peavad ootamatult suurt tulu teeninud energiaettevõtted aitama kriisi tagajärgi leevendada.
Parlamendi hinnangul peavad ootamatult suurt tulu teeninud energiaettevõtted aitama kriisi tagajärgi leevendada. Foto: pixabay

Kuna olud on erakordsed, tuleb parlamendi hinnangul rakendada ka erakorralisi meetmeid, samas peavad kõik Euroopa Liidu (EL) algatused vastama pikaajalistele kliimaeesmärkidele, teatas parlamendi pressiteenistus. 

Parlamendi hinnangul peavad ootamatult suurt tulu teeninud energiaettevõtted aitama kriisi tagajärgi leevendada. Põhimõtteliselt toetab parlament nõukogu seisukohta, et tulule, mis saadakse elektri tootmisest ja müügist väiksemate piirkuludega tehnoloogia abil,...


Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!