15.10.2020 Neljapäev

Euroopa Komisjon valmistab ette uut maksupaketti

Alanud on konsultatsioonid Euroopa Komisjoni (EK) uue maksupaketi osas, teatas Eesti Kaubandus-Tööstuskoda. Selle aasta juulis tuli EK välja maksupaketi alase ettepanekuga, mille eesmärk on suur ja kõlav – tagada õiglane, tõhus ja jätkusuutlik maksustamine, et toetada Euroopa majanduse taastumist ja pikaajalist kasvu.

Selle aasta juulis tuli EK välja maksupaketi alase ettepanekuga.
Selle aasta juulis tuli EK välja maksupaketi alase ettepanekuga. Foto: pixabay

Pakett koosneb kolmest eraldi, kuid seotud algatusest:

I. Taastumist toetav õiglase ja lihtsa maksustamise tegevuskava

See sisaldab 25 meedet, mida EK kavatseb järk-järgult rakendada ajavahemikul 2020–2024. Selle reformipaketiga EK sõnutsi:  

  • saavad maksumaksjad kasu maksutakistuste ja halduskoormuse vähendamisest ühtsel turul;
  • on maksumaksjad teadlikumad oma õigustest ja kohustustest, hõlbustades nende täitmist;
  • võimaldatakse maksuhalduritel rakendada kogutud andmete tõhusamat kasutamist ning andmete ja teabe vahetamist ning seeläbi jõustada maksureegleid ning võidelda maksupettuste ja maksudest kõrvalehoidumisega.

Meetmed koosnevad maksumaksjate registreerimise lihtsustamise reformidest, maksuhaldurite tihedamast koostööst teabe kogumisel ja vahetamisel, tasumata maksudega tegelemise tõhususe suurendamisest, maksukohustuse järjepidevama kindlaksmääramise loomisest ja paremast piiriüleste investeeringute maksustamisest.

II. Head maksualased valitsemistavad ELis ja väljaspool seda  

See ettepanek koosneb:

  • käitumisjuhendi muutmisest;
  • koostööst keelduvate jurisdiktsioonide loetelu ja selle kriteeriumide ülevaatamisest ning;
  • muudatustest koostöös kolmandate riikidega. Meetmed koosnevad kahest peamisest tegevusvaldkonnast, tegevusjuhendist ja koostööst keelduvate territooriumide loendist.

Kõigi nende reformide eesmärk on võidelda ebaausa maksukonkurentsi vastu ELis ja rahvusvaheliselt ning edendada õiglast maksustamist. EK soovib edendada ettevõtte tulumaksu ülemaailmsete ühtsete standardite kehtestamist, võitlust maksustamise vältimise, pettuste ja maksudest kõrvalehoidumise vastu ning võitlust terrorismi rahastamise vastu. Lisaks peab EK neid reforme oluliseks ka säästva arengu tegevuskava 2030 ellu rakendamisel.

III. Halduskoostöö direktiivi (DAC7 - 2011/16 /EL) läbivaatamine

Euroopa Komisjon soovib laiendada ELi maksude läbipaistvuse eeskirju digitaalsetele platvormidele. Selle reformi eesmärgiks eelkõige on hõlbustada liikmesriikide maksuametitel digitaalsete platvormide maksustamist. See hõlmab ka automaatset teabe jagamist maksuametite vahel.

Kuna teemad on olulised ja mahukad ning toovad vastuvõtmisel endaga kaasa vähemal või suuremal määral muudatusi ka meie ettevõtjatele, hoiab koda kätt pulsil ja toob asjakohase info ja ülevaated ka meie ettevõtjateni.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes