22.06.2017 Neljapäev

Euroopa Komisjon loob uued läbipaistvusreeglid maksunõustajatele

Euroopa Komisjon loob uued läbipaistvusreeglid maksunõustajatele
Euroopa Komisjon loob uued läbipaistvusreeglid maksunõustajatele Postimees
Euroopa Komisjon (EK) pakkus 21. juunil välja uued läbipaistvusreeglid vahendajatele nagu maksunõustajad, raamatupidajad, pangad ja advokaadid, kes loovad maksuskeeme oma klientidele.

Hiljutised meediasse lekkinud juhtumid, näiteks Panama paberid, on avalikuks teinud asjaolu, et vahendajad aitavad ettevõtetel ja isikutel vältida maksude maksmist läbi keeruliste piiriüleste skeemide.

Komisjoni väljakäidud reeglite eesmärk on sellist tegevust piirata ja teha maksuplaneerijate ja nõustujate töö läbipaistavamaks.

"Täna pöörame oma pilgu asjatundjatele, kes julgustavad maksupettust. Maksuametitel peaks olema vajaminev informatsioon agressiivsete maksuplaneerimise skeemide tõkestamiseks. Meie ettepanek toob rohkem kindlust vahendajatele, kes austavad seaduse vaimu ja kirja, ning teeb elu raskeks neil, kes seda ei tee. Meie töö õiglase maksustamise nimel Euroopas jätkub," ütles komisjoni majandus- ja rahandusvolinik Pierre Moscovici.

Reeglite kohaselt tuleks ülepiirilistest maksuplaanidest, millel on võimalikule valitsuse rahakoti kahjule viitavaid tunnuseid, automaatselt teatada maksuametile enne nende rakendamist.

Liikmesriigid hakkavad maksuplaneerimise skeemide kohast informatsiooni üksteisega jagama läbi tsentraliseeritud andmebaasi. See annab riikidele varajase hoiatuse võimaliku maksudest kõrvale hiilimise kohta ja lubab aegsasti tõkestada kahjulikke skeeme.

Ettepanek esitatakse Euroopa Parlamendile ja Nõukogule ning peaks vastuvõtmisel jõustuma 1. jaanuarist 2019.

Toetajad

Suno 365 logo 10 Uku tarkvara

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes