27.09.2013 Reede

EML taunib uut käibedeklaratsiooni lisa nõuet

Eesti Maksumaksjate Liit (EML) taunib Rahandusministeeriumi ettepanekuid nõuda käibedeklaratsiooni lisana infot kõikide Eesti-siseste 1000 eurot ületavate tehingute kohta.

EML taunib uut käibedeklaratsiooni lisa nõuet
EML taunib uut käibedeklaratsiooni lisa nõuet Foto: Reuters

Ei ole sugugi kindel, et see meede suudaks reaalselt maksupettusi tõkestada, küll võib kindel olla selles, et muudatus tekitab ausatele ettevõtjatele lisakulusid ning juhib Maksuameti kontrolltegevuse valedele radadele, sest tohutu andmemassi sees hakkab paratamatult olema piisavalt suur hulk erisusi müüja ja ostja andmete vahel, mis ei ole seotud maksupettustega, vaid tekivad kas või kirjavigadest või sellest, et pooled saavad käibe toimumise ajast erinevalt aru, kirjutab liidu juhatuse liige Lasse Lehis ajakirja Maksumaksja septembrinumbris.

Maksu- ja Tolliameti peadirektor Marek Helm ütles intervjuus Postimehele, et käibemaksulaekumise parandamisel on kõige sisulisem muudatus käibemaksusüsteemi kontrolli uuendamine. "Järgmise aasta juulist võiks olla süsteem, kus suuremate kui 1000-euroste tehingute kohta edastavad nii ostja kui ka müüja ametile automaatselt info deklaratsiooni lisana," ütles ta.

Helmi sõnul loodab amet selles suurt muutust käibemaksu laekumises, konservatiivse prognoosi järgi võiks selle arenduse tulu olla 30 miljonit eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes