10.04.2023 Esmaspäev

Ees ootab korralik maksutõus

Kui valimiste eel ei rääkinud võimalikest maksutõusudest suurt keegi, siis laupäeval avaldatud reformierakonna, sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) ja Eesti 200 koalitsioonileppest vaatavad vastu kerkivad maksud ja ka midagi täiesti uut, näiteks automaks. 

Üksikisiku ja ettevõtte tulumaksu tõstetakse kahe protsendi võrra 2025. aastal ning uue maksuna kehtestatakse automaks 1. juulist.
Üksikisiku ja ettevõtte tulumaksu tõstetakse kahe protsendi võrra 2025. aastal ning uue maksuna kehtestatakse automaks 1. juulist. Foto: pixabay

Uus koalitsioon võtab eesmärgiks riigieelarve tasakaalu poole liikumise, vaadates üle nii riigieelarve tulu- kui ka kulupoole ja leiab kokkuhoiuvõimalused. "Viime läbi riigieelarve revisjoni koos nulleelarve põhimõtetega ja suurendame eelarve  läbipaistvust. Laiendame riigi ja kohalike omavalitsuste maksubaasi ja võtame senisest suurema  fookuse tarbimise, saastamise ja vara maksustamisele.  Kaotame 2025. aastast üksikisiku tulumaksule praegu...


Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!