Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

Majandus ja äri

Majandusminister Juhan Parts ütles esmaspäeval riigikogu ees arupärimisele vastates, et alates 2008. aasta algusest on pankrotti läinud 30 Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest (EAS) toetust saanud ettevõtet.
Konkurentsiamet leidis värskes analüüsis, et taastuvenergia toetuse määrad on liiga kõrged, takistavad vaba konkurentsi ja on tarbijatele koormavad.
Baselis keskpankurite poolt kokkulepitud uued pangandusreeglid nõuavad sadu miljardeid eurosid, ütles Baseli Pangandusjärelevalve Komitee esimees ja Hollandi keskpanga juht Nout Wellink.
Kaheksa kuuga laekus Tallinna linnakassasse 62,7% tänavuseks planeeritud tuludest, kokku 4,3 miljardit krooni.
Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) juhi Dominique Strauss-Kahni sõnul on ta kindel, et arenenud majandused ei kuku tagasi langusse, kuid taastumine võib olla niivõrd nõrk, et ei suuda luua piisavalt töökohti.
Valitsusliidu parteid Reformierakond ning IRL leppisid esmaspäeval kokku, et asuvad kiiremas korras muutma riigieelarve alusseadust, et niimoodi tagada eelarve tõhusus ja tasakaal.
Euroopa Komisjoni prognoosi järgi kahaneb Hispaania majandus sel aastal 0,3%, mullu langes see 3,7%.
Leedu keskpanga juht Reinoldijus Sarkinas usub, et riik suudab eurotsooniga liituda 2014. aastal, kui avaliku sektori puudujääk võetakse kontrolli alla, kirjutab päevaleht Lietuvos Zinios. eskpanga juht märkis, et Eesti edu…
ELi majandus on viimasel ajal hakanud elavnema. Sisemajanduse koguprodukt (SKP) kasvas eriti jõudsalt 2010. aasta teises kvartalis ning sisenõudluse osakaal SKPst suurenes prognoositust rohkem, selgub täna avaldatud vaheprognoosist. Kuigi eeldatakse,…
Suuremate riikide keskpankurid leppisid pühapäeval Šveitsis kokku uues pangandusreeglite kogumis, mille eesmärk on ära hoida hiljutise finantskriisi kordumine, teatas Rahvusvaheline Arvelduspank.
Elektrienergia toodang taastuvatest energiaallikatest suurenes varasema aastaga võrreldes ligi kolm korda, teatab Statistikaamet.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes