TRK 1140x140 ee gif
Majandus ja äri

Maksu- ja tolliamet otsustab lähipäevil, kas üleliigse laovaru vaidluses ehk niinimetatud suhkrutrahvi vaidluses läheb riik järgmise astme kohtusse või mitte.
Tallinna linnakassa vabade rahaliste vahendite jääk vähenes oktoobris 75 miljoni krooni võrra 167 miljoni kroonini.
Põhjamaade finantskontserni kuuluva Nordea Pank Eesti üheksa kuu kasumiks kujunes 86,1 miljonit krooni.
Läti Swedbank teenis kolmandas kvartalis 88 miljoni latise kahjumi, ütles panga esindaja.
Leedu Swedbank teenis üheksa kuuga 381,7 miljoni liti suuruse tegevuskasumi, halbade laenude reservi tõttu küündis üheksa kuu kahjum aga 592,3 miljoni litini.
Leedus ja Lätis jätkasid hinnad juulis võrreldes juuniga endiselt langemist, samal ajal hakkas käibemaksumäära kerkimise tõttu Eesti tarbijahinnaindeks kasvama.
Kuigi valitsuse kommunikatsioonibüroo teatas, et rahandusminister esitab valitsuskabinetile miljardikroonise kokkuhoiukava, kinnitasid nii rahandusminister kui peaminister, et kava maht pole teada.
Swedbanki analüütik Annika Paabut ütles BNS-ile, et panga prognoosi kohaselt langeb Eesti majandus tänavu teises kvartalis võrreldes mullu sama kvartaliga 15 protsenti.
Eesti elanikkonnast elas 2007. aastal 19,5% suhtelises vaesuses nagu ka eelnenud aastal, teatab Statistikaamet. Elanikkonna vaeseima ja rikkaima viiendiku sissetulekute vaheline erinevus oli viiekordne, mis jättis Eesti endiselt Euroopa ebavõrdseimate…
Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas ütles teisipäeval, et kavandatav aktsiisitõus tõstaks bensiiniliitri hinda 72 ja diislikütuse hinda 73 senti liitri kohta.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes