30.04.2015 Neljapäev

VKG kütusekulude kasv ulatuks aktsiisitõusu korral miljonitesse

Viru Keemia Grupp (VKG) pole veel konkreetseid lisakulusid seoses kütuseaktsiiside kavandatava tõusuga kokku löönud, kuid ettevõtte hinnangul ulatuksid need miljonitesse eurodesse.

VKG hinnangul ulatuksid lisakulud seoses kütuseaktsiiside kavandatava tõusuga miljonitesse eurodesse.
VKG hinnangul ulatuksid lisakulud seoses kütuseaktsiiside kavandatava tõusuga miljonitesse eurodesse. Foto: PM

"Kütuseaktsiiside tõstmine avaldab kindlasti mõju ka meie äritegevusele. Meil on päris suur masinapark ja aastane tarbimine ulatub üle kolme miljoni liitri. Meie pole veel tegelenud detailsemate arvutustega, aga hinnanguliselt võib rääkida ikkagi miljonitest eurodest," ütles ettevõtte suhtekorraldusjuht Irina Bojenko BNS-ole.

"Samas näeme suurt riski ka sellest, et kui antud programm võetakse vastu ja viiakse ellu, hakatakse kodumaisel kütteturul põlevkiviõlile eelistama alternatiivkütuseid. Põlevkiviõlitootjana teeb see meid väga murelikuks," lisas ta.

VKG hinnangul on aga positiivne, et rahandusministeerium kaasas ettevõtteid antud arutelusse. "On arusaadav, et sellised otsused vajajad tõsist kaalumist ja põhjalikku eeltööd," märkis Bojenko.

Rahandusminister Sven Sester kohtus kolmapäeval kütusesektori esindajatega, et arutada aktsiisitõusudega kaasnevaid riske. Kohtumisel osalesid Eesti Õliühing, Kaubandus-Tööstuskoda, Tööandjate Keskliit, Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühing, Eesti Energia, Viru Keemia Grupp, ERAA, Autoettevõtete Liit, Maksu- ja Tolliamet, riigikogu majandus- ja rahanduskomisjonide esimehed, majandus- ja taristuminister ja riigikantselei.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes