04.02.2016 Neljapäev

Venemaa toll nõuab Eesti kaubavedajatelt veodokumentidele lisamärgistust

Venemaale kaupa viivatel autojuhtidel tuleb võtta maksu- ja tolliametilt kinnitus, et kaup on laaditud transpordivahendile Eestis.

Sujuva piiriületuse tagamiseks varustab maksu- ja tolliamet Eestis transpordivahendile laaditud kauba veodokumendid vajaliku märgistusega
Sujuva piiriületuse tagamiseks varustab maksu- ja tolliamet Eestis transpordivahendile laaditud kauba veodokumendid vajaliku märgistusega Foto: PM

Vene Föderatsioon on kehtestanud niisuguse nõude veoloa alusel tehtud vedudele, mis hõlmavad tollilaost, tolliterminalist või vabatsoonist transpordivahendile laaditud kaupade vedu Venemaale ja on tehtud teise riigi, nagu Eesti autovedajate poolt.  

Eesti tolliõigus sellist märgistamist ei nõua, aga sujuva piiriületuse tagamiseks varustab maksu- ja tolliamet Eestis transpordivahendile laaditud kauba veodokumendid vajaliku märgistusega. Vene tolli nõutavatele dokumentidele peab olema märgitud täpne laadimiskoha nimi Eestis. Kui vedu toimub mitmepoolse veoloa alusel, siis sellist märgistust maksu- ja tolliamet väljastada ei saa, teatas maksu- ja tolliamet.

Täpse loetelu, millised tingimused peavad dokumentidele märke saamiseks täidetud, leiab maksu- ja tolliameti tolliinfo alt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes