TRK 1140x140 ee gif
25.03.2015 Kolmapäev

Veebruaris tööstustoodangu tootjahinnaindeksi langus jätkus

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2015. aasta veebruaris võrreldes jaanuariga -0,9%.
Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2015. aasta veebruaris võrreldes jaanuariga -0,9%. Reuters

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2015. aasta veebruaris võrreldes jaanuariga -0,9% ja võrreldes eelmise aasta veebruariga -2,7%, teatab Statistikaamet.

Tootjahinnaindeksit mõjutas veebruaris võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hindade langus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises, elektroonikaseadmete ja toiduainete tootmises, samuti hindade tõus kütteõlide tootmises.

2014. aasta veebruariga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnalangus elektroonikaseadmete tootmises, elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises ning toiduainete tootmises, samuti hinnatõus metallitootmises ja mäetööstuses.

Ekspordihinnaindeksi muutus oli 2015. aasta veebruaris võrreldes jaanuariga 0,6% ja võrreldes 2014. aasta veebruariga -4,7%.

Eelmise kuuga võrreldes tõusid veebruaris keskmisest enam naftasaaduste, põllumajandussaaduste ning paberi ja pabertoodete hinnad, samas langesid keemiatoodete, elektrienergia ja elektroonikaseadmete hinnad.

Impordihinnaindeksi muutus oli 2015. aasta veebruaris võrreldes jaanuariga 0,5% ja võrreldes 2014. aasta veebruariga -4,9%.

Eelmise kuuga võrreldes tõusid veebruaris keskmisest enam elektrienergia, naftasaaduste, jookide ja rõivaesemete hinnad, samas langesid ehitusmaterjalide, keemiatoodete ja toiduainete hinnad.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes