14.10.2010 Neljapäev

Valitsus täpsustab euroabi andmist omavalitsustele

Eelnõu eesmärk on tagada Euroopa Liidu struktuuritoetuste tulemuslikum ärakasutamine, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Selleks täiendatakse struktuuritoetuse seaduse sätteid toetuse andmise, kasutamise ja administreerimise kohta. Rakendusüksused peavad seadusemuudatuse järgi tegema koostööd rahandusministeeriumiga probleemsete kohalike omavalitsuste omafinantseerimisvõimekuse hindamisel.

Eelnõus on määratud konkreetsed finantsvõimekuse hindamise kriteeriumid. Nendeks on võlakoormuse piirmäärast kinnipidamine ja suutlikkus tagada omafinantseering. Võlakoormuse piirmäärast kinnipidamise tuvastamisel lähtub rakendusüksus rahandusministeeriumi esitatud andmetest.

Omafinantseeringuks vajalike vabade vahendite tuvastamiseks esitatakse eelnõus arvutuskäik, milles arvestatakse võetud kohustusi ja vabu vahendeid kohaliku omavalitsuse esitatud finantsplaani alusel.

Uudsena võib tagasinõuete ennetamise eesmärgil rakendusüksus peatada toetuse väljamaksed, kui on üheselt selge, et projekti ei suudeta lõpetada.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!