20.03.2020 Reede

Valitsus kinnitas 250-miljonilise töötukassa meetme

Valitsus kiitis tänasel e-istungil heaks otsuse suunata töötukassa kaudu 250 miljonit eurot meetmesse, mis aitab eriolukorras säilitada töötajate sissetuleku.

Hüvitist makstakse töötajale, kelle töömahtu või töötasu on vähendatud vähemalt 30 protsenti.
Hüvitist makstakse töötajale, kelle töömahtu või töötasu on vähendatud vähemalt 30 protsenti. Foto: Pixabay

Koroonaviiruse levik on lisaks Eestimaa inimeste tervisele mõjutamas oluliselt ka meie majandust. Valitsus soovib tagada, et suudaksime kujunenud olukorras kindlustada meie inimestele nende töökohtade ja sissetulekute säilimise. Peame hoidma meelerahu ja kindlust, et eriolukorra lõppedes naasta võimalikult kiirelt oma tavapärase elurütmi ja ühiskonna toimimise juurde," ütles peaminister Jüri Ratas pressiteate vahendusel.

Tööandjad saavad Eesti töötukassast taotleda töötasu hüvitist kahe kuu osas enda valitud perioodil 1. märtsist kuni 31. maini ning väljamaksed toimuvad kuni 30. juunini.

Hüvitist makstakse töötajale, kelle töömahtu või töötasu on vähendatud vähemalt 30 protsenti. Hüvitist makstakse üldjuhul 70 protsenti töötaja keskmisest brutopalgast, kuid mitte rohkem kui 1000 eurot ühe kuu kohta. Hüvitise saamise kord näeb ette, et tööandja peab samal perioodil maksma töötajale brutotöötasu vähemalt 150 eurot.

Hüvitist saab taotleda tööandja, kelle majandustegevus on koroonaviiruse mõjul tugevalt häiritud, käive ja tulud järsult langenud ning töötajatele töö tagamine ja töötasu maksmine raskendatud.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes