04.03.2024 Esmaspäev

TTJA hoiatab kliente tüssava tapeedimüüja eest

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) hoiatab kalleid tapeete müüva osaühingu Tapeter eest, kes viivitab kauba tarnega ega maksa raha ostjatele tagasi.

Ettevõte ei ole täitnud tarbijavaidluste komisjoni otsuseid ning on kantud komisjoni otsuseid mittetäitnud ettevõtjate nimekirja.
Ettevõte ei ole täitnud tarbijavaidluste komisjoni otsuseid ning on kantud komisjoni otsuseid mittetäitnud ettevõtjate nimekirja. Foto: pixabay

TTJA on viimaste aastate jooksul saanud Tapeter kohta ligi 30 kaebust. Lisaks Eesti tarbijatele on kaebusi või selgitustaotlusi laekunud Soomest, Lätist, Leedust, Poolast, Maltast, Hollandist, Slovakkiast, Prantsusmaalt ja Hispaaniast. Ettevõte ei ole täitnud tarbijavaidluste komisjoni otsuseid ning on kantud komisjoni otsuseid mittetäitnud ettevõtjate nimekirja.

TTJA Euroopa Liidu tarbija nõustamiskeskuse valdkonnajuhi Heldin Malmeti sõnul müüb OÜ Tapeter  veebileheküljel https://tapeter.eu/ eksklusiivseid ning võrdlemisi kalleid tapeete.

"Ettevõtte vastu suunatud kaebused on suuresti sarnase mustriga: klient tellib kauba ning tasub toodete eest, misjärel lubab müüja tooted tarnida 10-20 päeva jooksul, kuid tarne hilineb. Pärast täiendava tähtaja andmist taganeb ostja lepingust ning soovib makstud raha tagasi saada. Kuigi müüja lubab makstud raha tagastada, siis ta ei tee seda,“ ütles Malmet.

Mõningatel juhtudel tarnib müüja tellimuse vaid osaliselt. „Teatud kaebuste puhul on Tapeter OÜ väitnud, et ostjatele on raha tagasi makstud. Samas ei ole ettevõte nõustunud edastama makset tõendavat dokumenti või muid tõendeid, mis näitaksid, et raha on tagasi makstud,“ lisas Malmet.

TTJA soovitab tarbijatel teadvustada kauplejaga tekkinud probleeme ja kaaluda igakülgselt riske enne Tapeter OÜ-lt tellimuse tegemist.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255