08.02.2019 Reede

Tööandjad: poliitikud peaksid ettevõtjaid enam kuulama

Tööandjate keskliidu teatel on ettevõtted üldiselt majanduse väljavaadete suhtes positiivsed, kuid samas ollakse negatiivselt meelestatud valitsuse majanduspoliitika suhtes.

Seejuures ootavad tööandjad märtsis valitavatelt erakondadelt enam julgust ja vastutustunnet kuulata praktikuid ning teha õigeid asju, mitte seda, mis ainult rahvale meeldiks. Nii ootab liit, et peatselt ametisse astuv valitsus kuulaks majandusse igapäevaselt panustavaid ettevõtjaid ning pakuks majanduse ees seisvate probleemide lahendamiseks ka reaalseid lahendusi.

"Tööjõupuudus on juba aastaid olnud nii majandusekspertide, rahvusvaheliste organisatsioonide kui kohalike ettevõtjate hinnangul suurimaks majandusarengut takistavaks teguriks. Ka innovatsiooni, mis võimaldaks ettevõtetel kallimalt müüa, väiksema arvu inimestega toota ja töötajatele kõrgemat palka maksta, saavad juurutada vaid kõrgemalt kvalifitseeritud inimesed," märgivad tööandjad.

Seejuures rõhutab liit, et inimesed näevad vaid fiskaalsel eesmärgil tehtud maksutõusud läbi ning need suurendavad üldist rahulolematust ühiskonnas.

"Erakonnad, kes valimistel on silma paistnud lahkete toetuste ja soodustuste jagamisega, on näidanud, et lõpuks võtavad nad selle ikka samadelt inimestelt maksude ja üldise hinnatõusu kaudu tagasi. Struktuursed reformid, mida majanduse ja heaolu kestlik kasv eeldab, on aeganõudvad ja paljudele ebamugavad, kuid populistlikud asendustegevused ainult halvendavad olukorda ja seda kõigi jaoks," lisavad tööandjad.

1917. aastal asutatud Eesti Tööandjate Keskliit on Eesti ettevõtteid ja majandusharuliite koondav katusorganisatsioon, mis esindab otse ja läbi haruliitude üle 1500 ettevõtte, mis on tööandjaks enam kui 145 000 töötajale. Tööandjate missiooniks on aidata kaasa Eesti majanduse kasvule ja inimeste elatustaseme tõusule.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference