gif Company 930x140 ee

 

08.11.2019 Reede

Teine pensionisammas võiks olla laenutagatiseks

Teine pensionisammas võiks olla laenutagatiseks
Teine pensionisammas võiks olla laenutagatiseks Foto: SCANPIX
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) hinnangul võiks pensionireformi puhul kaaluda võimalust lubada teist pensionisammast omavatel inimestel kasutada oma pensionifondi tagatisena finantsasutusest laenu, liisingu või muu taolise taotlemisel.

Rahandusministeerium saatis möödunud kolmapäeval teise pensionisamba vabatahtlikuks muutmise eelnõu kooskõlastusringile, oma arvamuse reformi kohta edastas ministeeriumile ka MKM.

Samuti leidis MKM, et eelnõuga paralleelselt võiks riik panustada säästmise propageerimisse ja finantskirjaoskuse tõstmisse, kuna mitmed hiljutised uuringud näitavad, et inimestel puudub piisav kogemus iseseisvalt investeerimisel.

Lisaks tõi ministeerium välja, et eelnõus kavandatavad pensionifondidest väljumise muudatused ja samaaegselt planeeritavad muudatused investeerimisfondide seaduses ei ole piisavad, et võimaldada pensionifondidel investeerida edaspidi ebalikviidsetesse varadesse.

"Kavandatava pensionireformi mõju Eesti kapitaliturule aitaks minimeerida näiteks kohalike investeeringute tegemise tagamiseks nende väärtuses riikliku garantii pakkumine ning pensionifondide investeeringute piirangute leevendamine, et soodustada jätkuvalt Eesti majandusse investeerimist, näiteks kinnisvara, infrastruktuur, ettevõtete osalused," märkis MKM pöördumises rahandusministeeriumile.

Oma arvamuse pensionireformi kohta on teiste seas esitanud ka LHV Varahaldus, kelle hinnangul peaks samuti võimaldama pensionifondide osakuid ning pensioni investeerimiskontol oleva vara tagatiseks seadmist kindlatele tingimustele vastavate krediidilepingute puhul.

gif Company 930x140 ee

 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes