12.06.2015 Reede

Tallinna volikogu kiitis heaks ühistupanga asutamisel osalemise

Tallinna volikogu võttis neljapäevasel istungil vastu otsuse osaleda asutajana tulundusühistu Eesti Ühistupank asutamisel ja teha liikmelisuse omandamiseks rahaline sissemakse 5 miljonit eurot.
Tallinna volikogu kiitis heaks ühistupanga asutamisel osalemise
Tallinna volikogu kiitis heaks ühistupanga asutamisel osalemise Foto: PM

Ühistupanga tooteportfelli hakkavad kuuluma väikelaenud eraisikutele, kinnisvara tagatisel laenud nii era- kui juriidilistele isikutele, ärilaenud väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ning krediitkaardilaenud.

Pank alustab esimestele aastatel tegevust Põhja-Eestis, kuid järgnevatel aastatel laienetakse teenustega üle Eesti. Äriplaani kohaselt peaks tuleval aastal ühistupanga liikmete arv ületama 1000 piiri. Kui esimest aastat alustatakse umbes 20 töötajaga, siis järgmise viie aastaga kavandatakse töötajate arvu kasvu 100 töötajani.

Otsuse poolt hääletas 44 Keskerakonna saadikut, vastu oli 18 Isamaa ja Res Publica Liidu, Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liiget.
Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!