13.01.2021 Kolmapäev

Tallinn teeb piirangutest mõjutatud ettevõtetele üürisoodustusi

Tallinna linnavalitsus kiitis tänasel istungil heaks koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud piirangutest mõjutatud ettevõtetele suunatud abipaketi, millega muu hulgas vabastatakse spordiklubid ja erahuvikoolid üürikohustusest ning määratakse 80-protsendine linnavara rendisoodustus meelelahutus- ja toitlustusettevõtetele. 

Ka mittetulundustegevuse raames toetust saanud, kuid eelmise aasta viimases kvartalis ja 2021. aastal riigi või linna kehtestatud piirangute tõttu toimumata jäänud projektidele või toetatud tegevustele tehtud abikõlbulikud kulud hüvitatakse.
Ka mittetulundustegevuse raames toetust saanud, kuid eelmise aasta viimases kvartalis ja 2021. aastal riigi või linna kehtestatud piirangute tõttu toimumata jäänud projektidele või toetatud tegevustele tehtud abikõlbulikud kulud hüvitatakse. Foto: pixabay

Lisaks alandatakse linna omandis olevate äriruumide üüri 80 protsendi võrra mittetulundusühingute või sihtasutuste üürnikel, teatas linnavalitsus.

Linnapea Mihhail Kõlvart selgitas linnavalitsuse pressikonverentsil, et rendivabastus kehtib piirangute perioodi lõpuni. Sarnaselt kevadega jätkatakse ka spordiklubide finantseerimisega sporditegevuse toetust makstes, seda sõltumata piirangute kestusest. 

Samuti leevendab linn oma maksetingimusi, tasudes oma lepinguliste partnerite rahavoogude toetamiseks neile esitatud arved praeguse 21 kuni 30 kalendripäeva asemel 10 päeva jooksu. Lisaks ei rakendata tarneraskustes partnerite vastu sanktsioone ning pikendab tähtaegu mõistliku aja võrra.

Selleks, et tõsta ettevõtete digivõimekust, toetatakse tarkvaralitsentside ja tarkvara soetamise või arendamisega seotud programmeerimise, juurutamise või testimise kulusid maksimaalselt 6000 eurot ettevõtte kohta aastas.

Ka mittetulundustegevuse raames toetust saanud, kuid eelmise aasta viimases kvartalis ja 2021. aastal riigi või linna kehtestatud piirangute tõttu toimumata jäänud projektidele või toetatud tegevustele tehtud abikõlbulikud kulud hüvitatakse. 

Abilinnapea Aivar Riisalu sõnul viib linnavalitsus praegu läbi õiguslikku analüüsi, et kindlaks teha kui palju peab Tallinna toetustegevustesse sekkuma Euroopa Komisjon.

Me loodame, et me tegelikult saame toimetada riigiabi loa alusel, mis meil juba olemas on, ütles ta tänasel pressikonverentsil.  

TRK 2021 300x255 ee new2

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes