02.02.2022 Kolmapäev

Arstide liit: vara on piiranguid leevendada ja vaktsiinipass kaotada

Koroonapiirangute leevendamise ja vaktsiinipassi kaotamisega tuleks oodata, kuni nakatumise tipp on möödas ja patsientide hulk haiglates ei suurene, leiab Eesti Arstide Liit.

Arstide liit on koroonapiirangute järkjärgulise kaotamise poolt, kuid soovitab järgida põhimõtet, et tark ei torma.
Arstide liit on koroonapiirangute järkjärgulise kaotamise poolt, kuid soovitab järgida põhimõtet, et tark ei torma. Foto: pixabay

Arstide liit on koroonapiirangute järkjärgulise kaotamise poolt, kuid soovitab järgida põhimõtet, et tark ei torma, teatas liidu esindaja. Piirangute leevendamise ja vaktsiinipassi kaotamisega tuleks oodata, kuni nakatumise tipp on möödas ja patsientide hulk haiglates ei suurene.

Praegu nakatumiste arv ja haiglaravi vajadus veel tõuseb. Haiglates on palju ka nn pikka covidit põdevaid  haigeid nii tavaosakondades kui intensiivravis. Perearstid ja kiirabi on ülekoormatud. See piirab teiste diagnoosidega patsientide ravivõimalusi, teatas arstide liit.

"Paljud arstid ja õed on haigestunud, töötajate puudus on terav ja kolleegide koormus nii haiglates kui perearstikeskustes väga suur,“ ütles arstide liidu president Jaan Sütt.

Tuletame kõigile meelde, et vaktsineerimine annab kõigi viirusetüvede puhul parima kaitse raske haigestumise eest. Palun vaktsineerime ja teeme tõhustusdoose.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!