04.11.2015 Kolmapäev

Tallinn keelab linnas alkoholi-, tubaka- ja kiirlaenureklaami

Tallinna linnavalitsus kiitis täna heaks eelnõu, mille kohaselt keelatakse linnas alkoholi-, tubaka- ja kiirlaenureklaam, mille krediidikulukuse määr on suurem kui 25 protsenti.

Reklaamikeeld ei puuduta reklaami siseruumides, nagu näiteks kauplustes
Reklaamikeeld ei puuduta reklaami siseruumides, nagu näiteks kauplustes Foto: PM

Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu ütles linnavalitsuse pressikonverentsil, et alkoholi-, tubaka- ja kiirlaenureklaam on edaspidi keelatud avalikus ruumis olevatel reklaamikandjatel, ühistranspordi ootekodades ja näiteks rannas riietuskabiinidel.

Sarapuu sõnul välistatakse reklaami või teabe eksponeerimiseks pinna kasutusse andmise korra eelnõu muudatustes linna ühiskondlikuks objektiks olevatel välireklaamikandjatel alkohoolse joogi, tubakatoodete ja laenutoodete, mille krediidikulukuse määr on suurem kui 25 protsenti, reklaamimise võimalus.

"Ühiskondlike objektide all peame silmas näiteks ühistranspordi ootekodasid, prügikaste, rannakabiine, avalikke tualettruume ja muud selliseid paiku ja objekte. Juhul, kui isikud jätavad keelu siiski tähelepanuta ja eiravad seda, siis maksustatakse vastavaid reklaamikampaaniaid viiekordse maksumääraga," märkis Sarapuu.

Reklaamikeeld ei puuduta reklaami siseruumides, nagu näiteks kauplustes, teatas BNS.

Vastavalt reklaamimaksu määruse muudatustele suurendatakse reklaamimaksu määra alates 2017. aastast 10 euro sendi võrra see on 0,55 euroni reklaampinna ruutmeetri kohta kalendripäevas. "Samas jäetakse määrusest välja võimalus eksponeerida maksuvabalt ehitise piirdel ehitusettevõtja kaubamärke, kuna kaubamärgi eksponeerimise eesmärk on pigem konkreetse ettevõtja reklaamimine kui ehitusplatsi ohutuse tagamine," täpsustas Sarapuu.

"Niisamuti jäetakse määrusest välja võimalus eksponeerida kinnistul asuvatel lippudel maksuvabalt isiku nime ja pakutavate toodete kaubamärke. Kuna ettevõtja nime lippudel praktikas ei eksponeerita, võib edaspidi tegevuskoha kinnistul asuvatel lippudel eksponeerida maksuvabalt ainult isikule kuuluvaid kaubamärke," lisas ta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes