19.01.2023 Neljapäev

Tagatisfondi nõukogu uueks liikmeks saab Evelyn Liivamägi

Seoses tagatisfondi nõukogu praeguse volituste lõppemisega 29. jaanuaril tegi rahandusminister tänasel valitsuse istungil ettepaneku nimetada nõukogu uue koosseisu liikmeks rahandusministeeriumi finants- ja maksupoliitika asekantsler Evelyn Liivamägi.

Evelyn Liivamägi, rahandusministeeriumi finants- ja maksupoliitika asekantsler
Evelyn Liivamägi, rahandusministeeriumi finants- ja maksupoliitika asekantsler Foto: erakogu

Liivamägi nimetatakse nõukogu liikmeks Märten Rossi asemel. Nõukogu volituste tähtaeg on neli aastat alates nõukogu esimese koosoleku toimumise päevast, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Tagatisfondi eesmärk on tagada krediidiasutuste ja investeerimisasutuste klientide ning kohustusliku pensionifondi osakuomanike ja kindlustusandjatega kohustusliku kogumispensioni kindlustuslepingu sõlminud kindlustusvõtjate poolt paigutatud vahendite kaitse. Samuti kogub fond vahendeid kriisilahendusmeetmete ja -õiguste rakendamise rahastamiseks, suurendades seeläbi finantssektori usaldusväärsust ja stabiilsust.

Nõukogu on fondi kõrgeim juhtimisorgan.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!