16.11.2018 Reede

Tagatisfond on Versobanki hoiuseid hüvitanud 90,2 miljoni eest

Tagatisfond on Versobanki hoiuseid hüvitanud 90,2 miljoni euro eest, fondi kõrval teevad makseid juba ka panga likvideerijad.

Tagatisfond hakkab Versobanki kaasusega otsi kokku tõmbama. Versobanki likvideerijad on tuvastanud, et Versobanki varad ületavad kohustusi ja seega maksavad likvideerijad nüüd juba ka ise hoiuseid välja, öeldi finantsinspektsiooni pressiosakonnast.

Tagatisfondi juhataja Riin Heinaste ütles BNS-ile, et tagatud hoiuste maht kokku oli ligi 92,7 miljonit eurot, millest tagatisfond on teinud väljamakseid summas 90,2 miljonit eurot.

"Tagatud hoiuseid ei ole hüvitatud summas ligi 500 000 eurot, seda peamiselt põhjusel, et vastavad hoiustajad ei ole esitanud kontoandmeid, kuhu hüvitis kanda ega ole avaldanud soovi saada hüvitist sularahas agentpanga kaudu. Hoiustajate nõudeõigus kehtib kolm aastat," ütles Heinaste.

Ülejäänu osas on tema sõnul väljamakseid teinud juba likvideerijad: tagatisfondi poolt ei kuulu hüvitamisele 124 kliendi hoiused summas ligi 57,9 miljonit eurot.

Tagatisfondi poolt hoiustajatele hüvitatu ulatuses on Versobanki vastu nõuded üle läinud tagatisfondile. Tagatisfond on likvideerimismenetluse raames tänaseks tagasi saanud ligikaudu 77,1 miljonit eurot ning ligi 13,1 miljoni eurone nõue on üleval, lisas Heinaste.

Euroopa Keskpank tunnistas 26. märtsil finantsinspektsiooni ettepanekul kehtetuks Versobank AS-i krediidiasutuse tegevusloa, millele järgnes panga sundlõpetamine Panga tegevusluba tunnistati kehtetuks seoses oluliste ja pikaaegsete seadusnõuete rikkumisega eelkõige rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise valdkonnas.

Märtsis määrati panga likvideerijateks Eero Kaup, Viljar Alnek ja Ksenia Kravtšenko KPMG Baltics OÜ-st ja Advokaadibüroo KPMG Law OÜ-st.

Versobank AS on 1999. aastal asutatud Eestis ja rahvusvahelistel finantsturgudel tegutsev krediidiasutus. Panga varade maht kasvas 2017. aastal esialgsete ja auditeerimata andmetel 294 miljoni euroni ja puhaskasum ulatus 300 000 euroni.
Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!