28.07.2020 Teisipäev

Swedbankis saab avada alaealistele konto panka külastamata

Alla 18-aastastele saab nüüdsest Swedbanki digikanalites avada konto ilma pangaesindust külastamata.

Konto saab lapsele avada alates tema sünnihetkest.
Konto saab lapsele avada alates tema sünnihetkest. Foto: pexels

Hiljuti tutvustasime võimalust avada konto digikanalites täisealisele isikule. Kliendid soovisid konto avamise võimalust digikanalites ka oma lastele. Eelkõige soovitakse lapsele konto avada, et alustada talle raha kogumist juba tema sünnist alates,

ütles Swedbanki klienditeenuste juht Ede Raagmets pressiteates.

"Samuti saab nii hakata lapsele varakult õpetama rahatarkust, pangakaardiga ümber käimist ning hoida lapse kulutused kontrolli all," lisas Raagmets.

Konto saab lapsele avada alates tema sünnihetkest. Kui laps on vähemalt 7-aastane, peab ta omama Eestis väljastatud kehtivat isikut tõendavat dokumenti: ID-kaarti või passi. Kuni 18-aastaseks saamiseni on lapse konto seotud lapsevanema või seadusliku esindaja kontoga.

Koos konto avamisega ja teleteenuste lepingu sõlmimisega, mis on vajalik interneti- ja mobiilipanga kasutamiseks, saab ühtlasi tellida lapsele ka pangakaardi. Pangakaardi saab lapsele tellida alates 6. eluaastast. Kaardi saadab Swedbank postiga.

Mobiilipanka saab laps hakata kasutama alates 6. eluaastast. Selleks tuleb lapsele nutitelefoni alla laadida Swedbanki mobiilirakendus.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!