30.12.2014 Teisipäev

Sulling: ettevõtted ei peaks keskenduma vaid teadus-arendustegevusele

Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sullingu sõnul ei ole teadus- ja arendustegevusest kasu, kui globaalsed turud toodete vastu huvi ei tunne; tootearenduse ühele aspektile keskendumise asemel peaksid ettevõtted tegelema tootearendusega tervikuna.

Sulling: ettevõtted ei peaks keskenduma vaid teadus-arendustegevusele
Sulling: ettevõtted ei peaks keskenduma vaid teadus-arendustegevusele Foto: PM

„Eesti teadus-arendustegevuse innovatsioonistrateegia täitmise aruandes on tabel, mis väga hästi kirjeldab meie olukorda: meil on oluliselt kasvanud publikatsioonide arv, patentide arv, inseneride ja teadlaste arv, oleme ajakohastanud teadus-arendustegevuse infrastruktuure ja teadus-arendustegevuse maht SKP-st on oluliselt tõusnud… Kõik on justkui hästi, aga siis vaatame rida, kus on “uutest toodetest ja teenustest saadav müügitulu“ – ja näeme, et ei ole kümne aastaga teinud praktiliselt ühtegi sammu,“ ütles Sulling intervjuus BNS-ile ja märkis, et teadus- ja arendustegevusest on vähe kasu, kui läbi selle ei jõuta toodeteni, mida muu maailm ka osta sooviks.

Tema sõnul peab lähiaastatel tähelepanu pöörata terviklikule tootearendusele ning seda peaks ka ettevõtlustoetuste juures arvesse võtma. „Praegu valmistab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ette meetmeid järgmiseks seitsmeks aastaks, nii et saan teha tööd selle nimel, et need oleksid võimalikult head. Üks asi on viia ettevõtjateni sõnum, et tootearendus on see, millega tuleb tegeleda, aga oluline on ka see, et tugistruktuurid seda toetaksid,“ märkis ta.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!