16.09.2010 Neljapäev

Selgusid mõned praktilised eurole ülemineku pisiasjad

Eurole ülemineku tehnilisi ettevalmistusi koordineeriva asjatundjate komisjoni juhi Tea Varraku sõnul viimased õiguslikud kohandused ministrite määrusega valmivad septembris ja tänase seisuga on lõviosa ministeeriumitest lõpetanud oma süsteemide ümberkorraldused.
„Ettevalmistused kulgevad plaanipäraselt,“ kinnitas Varrak ja lisas, et esmatähtis on teavitus, millega rahandusministeerium, Eesti Pank ja erinevad partnerid väga aktiivselt praegu tegelevad.

Euroinfot on plaanis jagada  koos Kaubandus- ja Tööstuskojaga ka suuremates kaubanduskeskustes üle Eesti. „Kokkulepped on Viru Keskuse, Ülemiste Keskuse ja Rocca Al Mare Keskusega. Kaasa on löömas maakondade keskused,“ jätkas Varrak.  

Rahavahetuse hõlbustamiseks sõlmiti koostööleping Eesti Postiga. 1.-15. jaanuarini 2011. a on sularaha vahetus tasuta kõikidele Eesti  Posti klientidele ning inimesed saavad sel perioodil raha vahetada ka soovi korral puhkepäevadel.

Eesti Panga sularaha- ja turvaosakonna juhataja Rait Roosve kinnitas, et rahavahetusega probleeme ei tule ning inimestel ei tasu sellega kiirustada. „Jaanuari esimesed 14 päeva on seaduslikuks maksevahendiks nii euro kui ka kroon. Lisaks vahetatakse kroone eurodeks keskkursiga ja teenustasuta igavesti, nii et igaüks saab mõistlikus ning sobivas rütmis oma raha eurodeks vahetada,“ kinnitas Roosve.
Roosve lisas, et tänaseks on saavutatud valmisolek eeljaotuse operatsioonideks Eesti Panga, kommertspankade ja G4S  sularahakeskuse poolt.

Eeljaotus tähendab euro sularaha jagamist keskpanga poolt kommertspankadele. Kaaseeljaotus tähendab euro sularaha jagamist kommertspankade poolt ettevõtjatele.

 

Rahandusministeerium     

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!