gif Company 930x140 ee

 

10.01.2017 Teisipäev

SEB loobus pensioni teise samba fondide tagasivõtmistasudest

Teisipäevast saab SEB pensioni teise samba fondi osakuid nii osta kui müüa osaku puhasväärtusega, sest SEB loobub teise samba pensionifondide tagasivõtmistasudest.

Jaanuaris jõustub investeerimisfondide seaduse uus redaktsioon, mis seab kohustuslike pensionifondide osakute tagasivõtmistasude määrale maksimaalsed piirangud, vastavalt võlakirjafondidel 0,05 protsenti ja teistel 0,1 protsenti. SEB loobub oma pensioni teise samba fondide tagasivõtmistasudest täies ulatuses, teatas pank.

Pensioni teise samba fondide tagasivõtmistasu, mis oli enne seaduse muudatust 1%, võetakse pensionifondi osakute vahetamisel ehk kogutud raha ületoomisel vanast fondist uude fondi. Selle võrra vähenes summa, mille eest sai uue pensionifondi osakuid.

"SEB teise samba pensionifondide tagasivõtmistasude kaotamine on ajendatud nii seadusandliku piirangu kehtestamisest kui ka soovist muuta meie klientide jaoks pensionifondide tasude struktuuri lihtsamaks. Osakute väljalasketasu ei võta teise samba pensionifondid juba 2011. aastast alates," ütles SEB Varahalduse juhatuse esimees Sven Kunsing.

Lisaks loobumisele pensioni teise samba ehk kohustuslike pensionifondide tagasivõtmistasudest langetati 1. jaanuarist ka madala riskitasemega SEB Konservatiivse Pensionifondi valitsemistasu. Uus valitsemistasu on 0,49% aastas endise 0,95% asemel.

gif Company 930x140 ee

 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes