27.12.2018 Neljapäev

Riisipere-Turba raudteeliin tuleb peamiselt vanale asukohale

Jõulude eel allkirjad saanud Riisipere-Turba raudteliini taastamine toob rööpad peamiselt vanale asukohale, vaid Riisiperes muutub veidi trassi asukoht.

AS Eesti Raudtee sõlmis ehitustööde lepingu Riisipere-Turba raudteeliini taastamiseksosaühinguga GoTrack. Tegemist on viimase suuremahulise lepinguga, mille eesmärk on reisirongiliikluse viimine taas Turba elanikeni. Varasemalt on sõlmitud lepingud kontaktvõrgu ehituseks, kontaktvõrgu veoalajaama väljaehitamiseks ning Turba peatuskohta platvormi ja parkla rajamiseks. Lepingu rahaline maht on 3,5 miljonit eurot ja selle kohaselt rajatakse ligi 6,1 kilomeetrit uut raudteelõiku.

„Kuna lähiajaloos pole Eestis niivõrd suuremahulist täiesti uue raudteeliini rajamist toimunud, siis on antud leping kindlasti märgilise tähtsusega,“ ütles Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Riho Vjatkin. „Raudteelõigu taasavamine  on suur samm edasi nii piirkonna elanike vaates, kui ka üleriiklikus mõistes. Panustamine regionaalse raudteetranspordi arengusse on oluline prioriteet Rail Baltica rajamise kõrval,“ sõnas Riho Vjatkin.

Hankemenetlused möödusid tõrgeteta ning praegu on Eesti Raudtee töödega planeeritud väljaehitamise graafikus.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!