11.07.2014 Reede

Riik hakkab eelarvest treeneritele palgatoetust maksma

Kultuuriministeerium on saatnud kooskõlastusele eelnõu, mille kohaselt saavad spordiorganisatsioonid treeneritele töötasu maksmiseks võimaluse taotleda toetust riigieelarvest.

Riik hakkab eelarvest treeneritele palgatoetust maksma
Riik hakkab eelarvest treeneritele palgatoetust maksma Foto: PM

Eelnõu seletuskiri nendib, et treenerite tasustamise probleem vajab kiiret lahendust.

"Tulenevalt soovist lõpetada treeneritele töötasu asemel stipendiumi maksmise praktika ning korrastada treenerite töötasustamise süsteem, et tagada neile sotsiaalsed garantiid, on vajalik rakendada treenerite töötasu toetust juba 2015. aasta algusest,“ seisab seletuskirjas.

Eelnõu kohaselt määratakse treenerite töötasu toetuse jaotamise rakendusasutuseks Spordikoolituse ja -teabe sihtasutus, kes omab, kontrollib ja analüüsib vastavaid andmebaase.

Treeneritele makstav sihttoetus on ette nähtud spordiklubides ja spordikoolides laste ning noortega tegelevate 5. ja kõrgema kutsetasemega treenerite töötasude maksmise toetamiseks. Sihttoetus moodustab eelnõu kohaselt 50 protsenti treeneri töötasust, millele lisandub spordiklubi või spordikooli omapoolne panus 50 protsendi ulatuses.

Riigieelarves sihttoetusena ette nähtud summa eraldatakse täismahus spordiklubidele ja spordikoolidele treenerite töötasude maksmise toetamiseks.

Sihttoetuse taotluse esitavad spordiklubid ja spordikoolid ehk treenerite tööandjad elektrooniliselt Eesti Spordiregistrile selleks spetsiaalselt loodud keskkonnas.

Taotluste esitamine järgnevaks aastaks toimub eelneva aasta oktoobrikuu jooksul.

Seletuskirja kohaselt on valitsus alates 2015. aastast riigieelarves planeerinud 3,51 miljonit täiendavat raha laste ja noortega tegelevatele 5. ja kõrgema kutsetasemega treeneritele töötasude maksmiseks.

Täiskoormusega töötava treeneri brutotöötasu kuus on vähemalt 700 eurot, noortega töötavate 5. ja kõrgema kutsetasemega treenerite töökohtade arv oli 2013. aasta lõpus kokku 1178, selgub seletuskirjast.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!