12.11.2015 Neljapäev

Riigikogu annab väikebussidele sisendkäibemaksuvabastuse

Riigikogu võttis 79 poolthäälega vastu õiguskantsleri Ülle Madise ettepaneku anda väikebussidele sarnaselt taksoveoteenuste osutajatele õiguse sisendkäibemaks täies ulatuses maha arvata; vastava eelnõu peab nüüd algatama rahandusministeerium.

Rahandusministeerium peab nüüd algatama väikebusside sisendkäibemaksuvabastust võimaldava eelnõu
Rahandusministeerium peab nüüd algatama väikebusside sisendkäibemaksuvabastust võimaldava eelnõu Foto: PM

Madise juhtis riigikogu tähelepanu sellele, et taksoveoteenuseks kasutatavalt sõiduautolt ja selle tarbeks soetatud kaupadelt ja teenustelt lubatakse sisendkäibemaks täies ulatuses maha arvata, kuid ühenduse tegevusloa alusel tasuliseks sõitjateveoks kasutatava väikebussi puhul kehtib mahaarvamise piirang.  

Põhiseaduslikkuse järelevalve algatamise ajendiks oli õiguskantsleri sõnul pöördumine ettevõtjalt, kes osutab tasulist bussiveoteenust väikebussiga, milles on üheksa istekohta ning kelle väikebussilt sisendkäibemaksu on arvestatud käibemaksust lubatud maha arvata 50 protsendi ulatuses.

"Ühtegi loogilist, õiglast ja kaalukat põhjendust niisuguseks erinevaks kohtlemiseks ei ole, mis tähendab, et see lahendus on põhiseadusega vastuolus. Lisaks leidsime, et see on vastuolus ka Euroopa Liidu õigusega," ütles õiguskantsler.

Õiguskantsler märkis, et Taxify ja Uberi teema ei ole antud juhul hõlmatud ja nende teemadega tegelevad maksu- ja tolliamet ning rahandusministeerium.

Ettekannetega esinenud põhiseaduskomisjoni esimees Kalle Laanet ja rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer andsid ülevaate komisjonides toimunud arutelust ja ütlesid, et komisjonid toetasid õiguskantsleri ettepanekut konsensuslikult, teatas BNS.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255