30.04.2015 Neljapäev

Riigihangete järelevalvemenetluste arv mullu kasvas

Möödunud aastal viis rahandusministeerium läbi 69 järelevalvemenetlust riigihangete üle, mida on 25 protsenti rohkem kui 2013. aastal.

Kristel Mesilane, riigihangete ja riigiabi osakonnajuhataja asetäitja
Kristel Mesilane, riigihangete ja riigiabi osakonnajuhataja asetäitja Foto: Rahandusministeerium

Taotluste põhjal algatatud järelevalvemenetluste tulemusena kõrvaldasid hankijad rahandusministeeriumi tähelepanujuhtimisel rikkumised 21 menetluses. Ministeerium tunnistas 3 hankemenetlust kehtetuks ja 16 menetlust lõpetati rikkumise puudumise tõttu.

Ministeerium tegi ka 17 plaanilist järelevalvemenetlust, mis põhines indikaatoritel põhineva riskianalüüsi tulemusel. Need olid suunatud peamisest kohalike omavalitsuste korraldatud riigihangete kontrollimisele.

"Järelevalve tulemused näitasid, et üldjootes saab kohalike omavalitsuste hanketegevust pidada korrektseks. Samas esines vajakajäämisi aruandlus- ja selgituskohustuste õiguspärasel täitmisel ning probleemiks oli ka tähtajatute lepingute kasutamine, mis ei taga avatud konkurentsi," ütles riigihangete ja riigiabi osakonnajuhataja asetäitja Kristel Mesilane rahandusministeeriumi pressiteates.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!