06.03.2014 Neljapäev

Rahandusminister esitleb valitsusele riigifirmade 2012. aasta aruannet

Neljapäeval esitleb rahandusminister Jürgen Ligi riigi osalusega äriühingute, sihtasutuste ja mittetulundusühingute 2012. aasta koondaruannet.

Rahandusminister Jürgen Ligi
Rahandusminister Jürgen Ligi Foto: PM

Koondaruanne on koostatud 2012. aastat käsitlevate majandusaasta aruannete, osaluse valitsemise, asutajaõiguste teostamise ning liikmeõiguste teostamise aruannete alusel ning lisaks mullu 22. oktoobri seisuga toimunud muudatused nagu asutamised, võõrandamised, ühinemised, teatas riigikantselei.

Aruanne käsitleb riigi osalemist äriühingutes, ülevaadet majandustegevusest 2012. aastal ning tegevus- ja finantseesmärkide saavutamist. Lisaks on analüüsitud äriühingute kapitalistruktuuri ja omaniku ootusi omakapitali tootluse kohta, samuti on sellel aastal peatutud toetuste jagamise teemal. Eraldi alapeatükina on käsitletud aktuaalseid teemasid ja ettepanekuid seose riigi osalusega äriühingutega.Lisaks antakse ülevaade riigi asutatud sihtasutustest, nende majandus-tegevusest ja tegevuseesmärkide seadmisest ning saavutamisest, samuti tegevuse efektiivsusest. Samamoodi antakse lühiülevaade mittetulundusühingutest, mille liige on riik.

Tutvustatakse ka rahandusministeeriumi analüüsi juhatuste tasustamisest, milles võrreldi riigi osalusega äriühingute ja sihtasutuste juhatuste esimeeste ja liikmete tasupakette Eesti tippjuhtide omadega.

Seisuga 22. oktoober 2013 omas riik osalust 32 äriühingus ning teostas asutajaõigusi 70 sihtasutuses. Seisuga 1. september 2013 osales riik 124 mittetulundusühingu tegevuses.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes