01.07.2014 Teisipäev

Rahandusministeerium tahab tõkestada spordipettuste levikut

Rahandusministeerium plaanib muuta hasartmänguseadust takistamaks spordi kihlveopettuste levikut.

Rahandusministeerium tahab tõkestada spordipettuste levikut
Rahandusministeerium tahab tõkestada spordipettuste levikut Foto: PM

"Eesmärgiks on saavutada olukord, kus siseriiklik koostöö ja eeldused rahvusvaheliseks koostööks oleksid Eestis kõrgel tasemel ja tõhusad. Selge peaks olema nii sportlastele, hasartmängukorraldajatele, spordiorganisatsioonidele kui ka järelevalveasutustele, kuidas sporditulemustega seotud pettuste kahtluse korral käituda ja kuidas pettuseid ennetada," seisab rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna nõuniku Sören Meiuse BNS-ile edastatud eelnõu väljatöötamiskavatsuse kokkuvõttes.

Eesmärgi saavutamiseks kaalub rahandusministeerium hulga meetmeid, mis peaksid pettuseid ära hoidma või nende avastamist hõlbustama. Muuhulgas toob ministeerium välja võimalike tegevustena rahvusvahelise koostöö tihendamise ja toto korraldajate suurema reguleerimise.

Meiuse sõnul on sporditulemustega manipuleerimine muutunud ohtlikult tõusvaks trendiks, eeskätt seoses ligipääsuga internetile ja kihlveoturu muutumisega rahvusvaheliseks. Sporditulemustega manipuleerimisega kaasnevad pettused, tuvastatud on tugevad seosed rahvusvahelise organiseeritud kuritegevusega ja murettekitav on kaasnev korruptsioonioht.

"Sporditulemustega manipuleerimine ohustab spordieetikat ja iga spordivõistluse aluseks olevat etteteadmatust. Lisaks kujutab see endast ohtu ka spordile kui olulisele sotsiaalset, kultuurilist, majanduslikku ja poliitilist tähendust omavale tegevusele, muutes spordi usaldusväärsuse ja väärtuste edendamise kaheldavaks. Küsitavused spordi olemuses ja rollis mõjutavad omakorda avalikku huvi spordi suhtes ning nii avaliku kui erasektori soovi sporti rahastada," ütles Meius.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255