11.04.2016 Esmaspäev

Rahandusministeerium avas eurotoetuste taotlemise e-keskkonna

Rahandusministeeriumil valmis elektrooniline e-toetuse taotluskeskkond, mis võimaldab esitada Euroopa Liidu struktuurivahendite rakendusüksustele taotlusi elektrooniliselt.

E-toetuse keskkond teeb eurotoetuste saamise taotlejale lihtsamaks ja tõhusamaks, ütles rahandusminister Sven Sester
E-toetuse keskkond teeb eurotoetuste saamise taotlejale lihtsamaks ja tõhusamaks, ütles rahandusminister Sven Sester Foto: PM

"E-toetuse keskkond teeb eurotoetuste saamise taotlejale lihtsamaks ja tõhusamaks," ütles rahandusminister Sven Sester pressiteates. "Uus keskkond põhineb juba varem olemas olnud struktuuritoetuse registril, mis on seni olnud kättesaadav eurotoetustega tegelevatele ametnikele. Nüüd oleme lisanud sellele juurdepääsu, mis arvestab taotleja vajadustega."

Taotlejate jaoks on e-toetuse taotluskeskkonnas ühtlustatud taotlusvormid, mille põhiosa on sama olemata sellest, millisest voorust toetust taotletakse. "See lihtsustab taotleja jaoks taotluse esitamist. Taotlusvormidega ühtlustatud nõuded tagavad lihtsuse, selguse ja arusaadavuse, vähendades seeläbi nõutavate andmete esitamise koormust," lisas rahandusministeeriumi välisvahendite osakonna juhataja asetäitja Maari Helilaid.

Samas on loodud võimalus lisada taotlusvormidele valdkonnast tulenevat infot. Keskkonna vahendusel on taotlejatel võimalik jälgida ka taotluse edasisi menetlusetappe ning näha jooksvalt taotlustega seotud andmestikku. Samuti toimub projektipõhine suhtlus taotlejate ja rakendusüksuste vahel uue keskkonna kaudu.

Ministeeriumi sõnul arendatakse e-toetuse keskkonda pidevalt edasi. Aja jooksul lisanduvad keskkonda täiendavad võimalused juba toetuste saajatele projektiga seotud andmete esitamiseks – näiteks maksetaotlused ja projektiaruanded. Samuti käib regulaarne suhtlus rakendusüksustega, et muuta keskkond toetuse taotlejatele veel kasutajasõbralikumaks.

Eri taotlusvoore koondava keskkonnaga on pilootprojektina liitunud SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja SA Innove. E-toetuse keskkonna loomist on rahastatud Euroopa Liidu struktuuri- ja investeerimisfondidest. E-toetuse keskkonda saab sisse logida ID-kaardi või mobiil-IDga struktuurifondide veebilehelt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!