20.11.2017 Esmaspäev

Raasukese hinnangul tekivad panganduses fintech-ettevõtete ja pankade hübriidid

Luminori juhatuse esimehe Erkki Raasukese hinnangul võib pangandussektor järgneva 5 kuni 7 aasta jooksul silmnähtavalt muutuda, tulevikus võivad traditsioonilised pangad muutuda pankade ja fintech-ettevõtete vahelisteks hübriidideks.

"Selge on, et see, mis meid siia on toonud enam edasi ei vii. Traditsiooniline pangandussektori ärimudel varsti enam ei toimi. Võimalik, et tulevikus on tegu mingisuguse hübriidiga – võetakse positiivsed asjad nii fintech-ettevõtetelt kui ka pangandussektorilt. Juba 5 kuni 7 aasta pärast võib traditsiooniline pangadus näha teistsugune välja," ütles Raasuke Fintech Forum 2017 konverentsil.

Seejuures leiab Raasuke, et fintech-ettevõted tegutsevad praegu veel liiga lineaarselt selleks, et saavutada suuremat edu. "Pangandussektor ei ole lineaarne, kuid paljud fintech-ettevõted teevad praegu veel selle vea, et peavad pangandust lineaarseks turuks. Seetõttu on seal ka vähe raha ning raske üles ehitada edukat ärimudelit," lisas ta.

Raasukese sõnul eelistavad inimesed praegu veel traditsioonilisi panku ennekõike turvalisuse tõttu. "Pangandussektoris on viimastel aastatel küll muutusi toimunud, kuid investeerimise ning raha säästmise osas praegu erilisi muutusi ei ole. Selle juures on kõige tähtsamaks aspektiks turvalisus. 15 protsenti elanikkonnast omab 85 protsenti majanduslikust rikkusest, ning nende inimeste jaoks on oluline, et nad saaksid oma raha turvaliselt pangas hoida," rääkis Luminori juhatuse esimees.

Reedel Tallinnas toimunud Fintech Forum 2017 konverentsil arutati euroopaülese digitaalse ühisturu arengute ja finantstehnoloogia tulevikuvisioonide üle.
255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!