31.03.2023 Reede

Punane Rist avab Tallinnas uue heategevusliku kaupluse

Tallinnas Mustamäe tee 8 on laupäevast avatud Punase Risti heategevuslik taaskasutuskauplus Punane Ristik, pakkudes 500-ruutmeetrisel pinnal mitmekesist valikut.

Punane Ristik on avatud homsest.
Punane Ristik on avatud homsest. Foto: Eesti Punane Rist

Kahelt korruselt leiab naiste-, laste- ja meesteriideid ning jalatseid, samuti sisustus- ja kodukaupa, kõikvõimalikke köögitarbeid, raamatuid, aksessuaare, mänguasju ja muud sellist. Hinnad on taskukohased. 

Eriliseks teeb kaupluse tõsiasi, et müügitulu läheb kogukonna heaks: sellest saavad toetust vähekindlustatud inimesed. Nii on poolteist aastat tagasi tegevust alustanud Punase Risti esimene taaskasutuskauplus aadressil Kadaka tee 54a andnud mitmesugust abi Ukraina põgenikele ja enimhaavatavatele eestimaalastele. Koostööd tehakse ka mitmete teiste organisatsioonidega. Näiteks on koos kirikutega külmade ilmade eel jagatud talveriideid kodututele ja toetatud suurperesid. 

Mõlemad poed saavad suure osa kaubast Soomest. „Just Soome Punase Risti taaskasutusketi Kontti eeskujul ongi siinsed kauplused loodud. Puhtus, sätitud väljapanekud, korralik kaup – need on märksõnad nii põhjanaabrite juures kui ka siin Eestis,“ sõnas Punase Risti taaskasutuskaupluste juhataja Kristi Kristall. „Selleks, et saaksime edaspidigi toetada neid, kel abi tarvis, on väga oodatud riide- ja esemeannetused ka siit Eestist,“ märkis ta.

Uue taaskasutuskaupluse avamist toetasid mitmed ettevõtted, nende hulgas Selver, Stockmann, Serireklaam, Nurmiko Hulgi, Filikor OÜ, Kaubamaja, Kulinaaria OÜ ja teised. Töötunde on panustanud mitukümmend vabatahtlikku.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference