20.03.2020 Reede

Punane Rist kutsub inimesi vabatahtlikeks

Eesti Punane Rist kutsub inimesi kohalikes kogukondades vabatahtlikena appi tulema Koroonaviirus on tekitanud olukorra, kus paljud inimesed vajavad tavapärasest enam tähelepanu ja abi, seetõttu kutsub Eesti Punane Rist kutsub eriolukorras kõiki Eesti inimesi tulema oma piirkonnas vabatahtlikuna appi, edastas organisatsioon.

Punane Rist kutsub appi.
Punane Rist kutsub appi. Foto: Pixabay

Vabatahtlikeks ootab organisatsioon eelkõige terveid inimesi. Kui inimene kuulub riskirühma või on nõrgema immuunsusega, siis temal on targem koju jääda ja iseennast mitte ohtu panna. Samuti, kui inimesel esinevad mingisugused haigussümptomid, siis tuleb järgida terviseameti antud soovitusi ja püsida isolatsioonis.

Kogukonnapõhise vabatahtlike võrgustikuna saame tulla appi just seal, kus abi kõige rohkem vaja on"“ ütles Eesti Punase Risti peasekretär Arvi Perv. "Kohalikud inimesed tunnevad oma piirkonna olusid kõige paremini ja oskavad hästi hinnata, millist tuge nende kogukonnas vajatakse."

Eesti Punane Rist teeb koostööd kohalike omavalitsuste ja organisatsioonidega üle Eesti, et igas piirkonnas pakkuda paindlikult abi just kohalikest vajadustest lähtuvalt. Igas piirkonnas on vabatahtlike tegevused erinevad. Nii vajatakse mõnes kohas vajatakse abi toidupakkide kokku panemisel ja abivajajateni toimetamisel, teises jällegi on vaja aidata isolatsiooni jäänud inimesteni toimetada vajalikke ravimeid. Kõik tegevused on kindlasti vabatahtlikele jõukohased.

Eesti Punane Rist on alustanud ka annetuste kogumist. Annetusega toetad Punase Risti tegevusi kohalike kogukondade toetamisel.
banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255